Jezioro Rożnowskie jest atrakcyjnym turystycznie zbiornikiem wodnym. Rozwinięta linia brzegowa oraz strome, zalesione w dużej części brzegi sprawiają, że jest to miejsce o zróżnicowanym krajobrazie. Nad jeziorem znajduje się kilka miejscowości turystycznych i letniskowych: Tęgoborze, Znamirowice, Zbyszyce, Bartkowa, Gródek nad Dunajcem, Tabaszowa, Rożnów. W Znamirowicach znajduje się przystań jachtowa, w której można wypożyczyć sprzęt pływający. Dzięki powstałej kilka lat temu oczyszczalni ścieków w Nowym Sączu czystość wody w Jeziorze Rożnowskim poprawia się. Obecnie można kąpać się na całym jego obszarze. Dogodne miejsca do kąpieli z piaszczystą plażą znajdują się między innymi w Gródku nad Dunajcem.

Gródek nad Dunajcem to malownicza miejscowoœść i Gmina nad jeziorem Rożnowskim. Letniskowy charakter Gródka szczególnie uwidacznia się latem, kiedy zapełnia się turystami i tętni wakacyjnym życiem.
.
Obecny Gródek nad Dunajcem powstał z połączenia dwóch wsi Kobyle i Gródek. Rodowód miejscowośœci sięga XIV wieku, a nazwa Gródek odnosi się do jednego z zamków broniących doliny Dunajca. Ruiny zamku widoczne są jeszcze na wzgórzu zwanym przez mieszkańców "małpią wyspą". Wzgórze, które po zalaniu doliny Dunajca w 1942 roku i powstaniu w ten sposób Jeziora Rożnowskiego stało się wyspą, jest dziśœ obszarem szczególnej ochrony krajobrazu i rezerwatem ptaków (m.in. bocian czarny).
.
Położenie Gródka w bezpoœśrednim sąsiedztwie zbiornika Rożnowskiego powoduje, że gmina stanowi centrum rekreacyjne całego jeziora. Znajdują się tutaj plaże, oœśrodki wypoczynkowe, przystanie. Jezioro jest również magnesem dla miłośœników żeglarstwa, windsurfingu, skuterów wodnych czy kajaków.
.
Amatorzy wędkowania też znajdą tu coœś dla siebie. Sezon wędkarski trwa tutaj najdłużej. Mniej wymagający mogą poopalać się na plaży lub chłodzić się w cieniu parasolek pobliskich kafejek.
.
Rejon wokół jeziora jest wspaniałym miejscem dla pieszych wędrówek i rowerowych eskapad na pobliskich szlakach.
Żółtym na wschód do Jamnej, czerwonym na południe do Nowego Sącza i niebieskim na północ w kierunku Bukowca. Nie zapomnij wziąć ze sobą aparatu, widoki z pewnoœścią cię urzekną...

oferty noclegowe nad Jeziorem Rożnowskim:

NA WĘDKARSKIM BRZEGU Oœrodek wypoczynkowy - BARBARA Gródek nad Dunajcem
KLIMATYCZNE DOMKI NAD JEZIOREM DOMKI W GRÓDKU Gródek nad Dunajcem - Jezioro Rożnowskie
domki letniskowe, bar, grill, pokoje Zajazd - U Haliny Rożnów
DOMEK W GÓRACH NAD JEZIOREM domek letniskowy - JAGA Bartkowa
W BARTKOWSKIEJ ZATOCE Agro-pokoje - u Joanny Bartkowa
DOM DO WYNAJĘCIA NIEOPODAL JEZIOREM pokoje goœcinne - Maria i Józef Cebulowie Tęgoborze
NAJDŁUŻSZA PLAŻA NAD JEZIOREM ROŻNOWSKIM pole campingowe - WITKÓWKA Tabaszowa
W CENTRUM GRÓDKA willa - ANNA Gródek nad Dunajcem
LATEM JEZIORO - JESIENNĄ PORĄ WSPINACZKA Gospodarstwo ekologiczne - U Eli Gródek nad Dunajcem
Z WIDOKIEM NA JEZIORO ROŻNOWSKIE Pokoje gośœcinne - Dom do wynajęcia - Janina i Józef Biernacki Gródek nad Dunajcem
GOŒŚCINNY ROŻNÓW Gospodarstwo agroturystyczne - Augustyn Wołowicz Rożnów
SIELANKA NAD JEZIOREM ROŻNOWSKIM Pokoje goœcinne - Wilhelma Brzostowska Gródek nad Dunajcem
Loading
położenie:

Beskid Sądecki to część Beskidu Zachodniego w Karpatach Zewnętrznych. Góry rozpościerają się na wschód od doliny Dunajca i ciągną się po dolinę Białej Dunajcowej oraz Przełęcz Tylicką.
Od zachodu graniczy z Gorcami , Pieninami i Beskidem Wyspowym, na południu góry przecina granica polsko-słowacka, w stronę wschodnią ciągnię się Beskid Niski. Na północy z nizinną częścią Polski łączy Sądecczyznę Pogórze Rożnowskie.

charakterystyka:

Dwa pasma - Jaworzyny Krynickiej i Radziejowej - rozdzielone są doliną Popradu. Z Podhala od zachodu opływa góry Dunajec. Najwyższe wzniesienie to Radziejowa (1265 m n.p.m.). Cała grupa górska ma ok 50 km długości.
U podnóża Beskidu Sądeckiego, przy ujściu Popradu i Kamienicy do Dunajca, leży Kotlina Sądecka - razem tworzące Ziemię Sądecką. Z punktu widzenia turystyki do tego obszaru można włączyć jeszcze zbiornik Rożnowski na Pogórzu Rożnowskim. Tak ujęty teren staje się jednym z najciekawszych rejonów turystycznych w Polsce. Wielość szlaków pieszych, rowerowych, konnych, wodnych, nartostrady i wyciągi, stadniny koni, hotele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, spływy rzeczne, kąpieliska i sporty wodne - tworzą na terenie sądecczyzny doskonałą bazę turystyczną dla licznej rzeszy miłośników gór i turystyki krajoznawczej. Dodając do tego źródła wody mineralnej, czyste lasy, świeże powietrze, wspaniałe pejzaże oraz całe bogactwo kulturowo-folklorystyczne mamy w zasięgu ręki i portfela różnorodny i wyjątkowy region.

Punktem orientacyjnym tej ziemi stanowi miasto Nowy Sącz, które wraz ze Starym Sączem tworzy ponad 100 tysięczny ośrodek usługowo-przemysłowy, idealny do obsługi całego regionu.
Uzdrowiska rozsiane po górskich dolinach, słynne nie tylko w Polsce zachęcają kuracjuszy do przyjazdu. Wymienić tu można te najsłynniejsze:
Krynica-Zdrój, Piwniczna-Zdrój, Muszyna, Szczawnica-Zdrój
czy urokliwe gminy i wsie, jak:
Tylicz, Rytro, Łomnica-Zdrój, Wierchomla, Żegiestów, Krościenko nad Dunajcem, Ochotnica czy Kamianna.

Każda z tych miejscowości ma do zaoferowania szereg atrakcji i równocześnie może się stać miejscem noclegowym w czasie uprawiania czynnej turystyki krajoznawczej.


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwosci zmiany ustawień. users:o2u.pl - 
darmowe liczniki © 2007 - 2016 by ComForm.