SERWIS TURYSTYCZNY PROMUJĽCY TURYSTYKĘ KRAJOZNAWCZĽ ORAZ AGROTURYSTYKĘ W KROŚCIENKU NAD DUNAJCEM .

Krościenko nad Dunajcem to wieś uzdrowiskowa u podnóża Pienin; 420 m n.p.m.; ok. 700 mieszkańców. W okresie 1348 - 1915 na prawie miasta.

O uzdrowiskowym charakterze decydują walory klimatyczne oraz występowanie wód mineralnych typu szczaw (na tzw. Zawodziu). Znajduje się tutaj dyrekcja Pienińskiego Parku Narodowego oraz Muzeum Przyrodnicze PPN.

Kroœścienko to stacja końcowa spływów łodziami flisackimi. Trasa wiedzie przełomową częœcią Dunajca, którego dolina rozcina najwyższe wzniesienia Pienin. Amatorzy kajakarstwa górskiego, znajdą tutaj odpowiedni akwen do uprawiania tej ekstremalnej dyscypliny sportowej.

Drewniana zabudowa rynku, pochodząca z XIX w. zachowała się po dziœś dzień, dając wyraz charakterystycznej zabudowie górskiej.
Dzisiejsze Krośœcienko to doœść prężnie rozwijająca się miejscowoœć położona w dolinie Dunajca na styku trzech atrakcyjnych grup górskich: Beskidu Sądeckiego, Pienin i Gorców. Dogodne położenie czynią z Kroœścienka doskonałą bazę wypadową w otaczające góry. Prowadzą stąd bezpoœrednie szlaki na Przehybę, Trzy Korony, czy Lubań.

Blisko stąd do pobliskiej Szczawnicy-Zdroju (5 km) - jednego z najbardziej znanych kurortów górskich w Polsce. Prowadzi tędy, także droga w kierunku Podhala do Nowego Targu i dalej Zakopanego. Po drodze, w odległoœci 20 km zbiornik czorsztyński, zamek w Nidzicy.

oferty noclegowe KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM:

W DRODZE NA TRZY KORONY pokoje gościnne - NA SZLAKU Krościenko nad Dunajcem
NOWE POKOJE Z WIDOKIEM pokoje gościnne - Katarzyna Homińska Krościenko nad Dunajcem
DOMY Z BASENEM Oœrodek wypoczynkowy - DOMINO Krościenko nad Dunajcem
NOCLEGI, KARCZMA, WYCIĄG NARCIARSKI dom góralski - Stajkowa Krościenko nad Dunajcem
PO GÓRALSKU pokoje gościnne - Barbara Berezicka Krościenko nad Dunajcem
POKOJE POD KORONAMI pokoje gościnne - Hanka Krościenko nad Dunajcem
JEDYNY PENSJONAT W KROŚŒCIENKU Pensjonat - U GERWAZEGO Krościenko nad Dunajcem
AGROTURYSTYKA NAD DUNAJCEM Gospodarstwo agroturystyczne - KWIATKÓWKA Krościenko nad Dunajcem
U STÓP TRZECH KORON Domki wypoczynkowe - Janina Biel Krościenko nad Dunajcem
PRZYTULNY DOMEK Z OGRODEM DO WYNAJĘCIA Dom - JOZEFÓWKA Krościenko nad Dunajcem
POD STOKIEM NARCIARSKIM pokoje gościnne - Bożena Cepuch Krościenko nad Dunajcem
DUŻY DOM DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH pokoje gościnne - Rozalia Kwiatek Krościenko nad Dunajcem
CICHO, PRZYJEMNIE I TANIO pokoje gościnne - U JĘDRKA Krościenko nad Dunajcem
D.W. HANKA ZAPRASZA DUŻE GRUPY Dom wczasowy - Janusz Huzior Krościenko nad Dunajcem
KLIMAT W STYLU RETRO Willa - GRANIT Krościenko nad Dunajcem
NA SKRAJU PIENINSKIEGO PARKU Pokoje gośœcinne - Maria Kwiatek Krościenko nad Dunajcem

mapa Krościenka nad Dunajcem i okolic:


Powiększ mapę

Loading


położenie:

Beskid Sądecki to część Beskidu Zachodniego w Karpatach Zewnętrznych. Góry rozpościerają się na wschód od doliny Dunajca i ciągną się po dolinę Białej Dunajcowej oraz Przełęcz Tylicką.
Od zachodu graniczy z Gorcami , Pieninami i Beskidem Wyspowym, na południu góry przecina granica polsko-słowacka, w stronę wschodnią ciągnię się Beskid Niski. Na północy z nizinną częścią Polski łączy Sądecczyznę Pogórze Rożnowskie.

charakterystyka:

Dwa pasma - Jaworzyny Krynickiej i Radziejowej - rozdzielone są doliną Popradu. Z Podhala od zachodu opływa góry Dunajec. Najwyższe wzniesienie to Radziejowa (1265 m n.p.m.). Cała grupa górska ma ok 50 km długości.
U podnóża Beskidu Sądeckiego, przy ujściu Popradu i Kamienicy do Dunajca, leży Kotlina Sądecka - razem tworzące Ziemię Sądecką. Z punktu widzenia turystyki do tego obszaru można włączyć jeszcze zbiornik Rożnowski na Pogórzu Rożnowskim. Tak ujęty teren staje się jednym z najciekawszych rejonów turystycznych w Polsce. Wielość szlaków pieszych, rowerowych, konnych, wodnych, nartostrady i wyciągi, stadniny koni, hotele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, spływy rzeczne, kąpieliska i sporty wodne - tworzą na terenie sądecczyzny doskonałą bazę turystyczną dla licznej rzeszy miłośników gór i turystyki krajoznawczej. Dodając do tego źródła wody mineralnej, czyste lasy, świeże powietrze, wspaniałe pejzaże oraz całe bogactwo kulturowo-folklorystyczne mamy w zasięgu ręki i portfela różnorodny i wyjątkowy region.

Punktem orientacyjnym tej ziemi stanowi miasto Nowy Sącz, które wraz ze Starym Sączem tworzy ponad 100 tysięczny ośrodek usługowo-przemysłowy, idealny do obsługi całego regionu.
Uzdrowiska rozsiane po górskich dolinach, słynne nie tylko w Polsce zachęcają kuracjuszy do przyjazdu. Wymienić tu można te najsłynniejsze:
Krynica-Zdrój, Piwniczna-Zdrój, Muszyna, Szczawnica-Zdrój
czy urokliwe gminy i wsie, jak:
Tylicz, Rytro, Łomnica-Zdrój, Wierchomla, Żegiestów, Krościenko nad Dunajcem, Ochotnica czy Kamianna.

Każda z tych miejscowości ma do zaoferowania szereg atrakcji i równocześnie może się stać miejscem noclegowym w czasie uprawiania czynnej turystyki krajoznawczej.


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwosci zmiany ustawień. users:o2u.pl - 
darmowe liczniki © 2007 - 2016 by ComForm.