SERWIS TURYSTYCZNY PROMUJĄCY TURYSTYKĘ KRAJOZNAWCZĄ ORAZ AGROTURYSTYKĘ W POWROŹNIKU .

Powroźnik to wieś w południowej części Beskidu Sądeckiego, położona przy ujściu Kryniczanki do Muszynki, 6 km na południe od Krynicy-Zdroju. Liczy obecnie ok. 1000 mieszkańców.

Osada została założona w XIV w,następnie lokowana na prawie wołoskim w 1565r. Wtedy zamieszkana przez ludność łemkowską. Istniała tu huta szkła. Nazwa wsi świadczy o zajęciu ówczesnej ludności (powroźnicy).

Dzięki swojemu dogodnemu położeniu Powroźnik obecnie nabrał letniskowego charakteru. Blisko stąd do znanych polskich kurortów Krynicy, Muszyny czy mniejszego Tylicza. Latem pobliska rzeka przyciąga turystów - utworzono tu kilka stopni wodnych, które służą za kąpieliska, dość popularne w okolicy.

O letniskowym charakterze Powroźnika decyduje też jego śródgórskie położenie.
Prowadzą stąd szlaki na północ do Krynicy, na południe do rezerwatu Hajnik i dalej na Pasieczne (946 m n.p.m.). Blisko stąd również do granicy słowackiej, zarówno koleją przez Muszynę jak i drogą kołową przez Muszynkę. Na stokach Przykrej (768 m n.p.m.) znajduje się stok narciarski.

O łemkowskiej przeszłości świadczy drewniana cerkiew z XVII w.Obecnie kościół rzymsko-katolicki. We wnętrzu ikonostat barokowy z końca XVII w., zabytkowa kapliczka murowana, dom drewniany i spichlerz.

W centrum Powroźnika znajduje się nowoczesny i bezpieczny plac zabaw dla dzieci i młodzieży.

GeoFinder - Google Maps JavaScript API Example

Pozycjonowanie, Google Maps

PEŁNY KOMFORT I ŚWIETNA KUCHNIA
Zajazd - SABATINI - Powroźnik

W DRODZE NA DUBNE
Pokoje gościnne - Stanisława Mordarska - Powroźnik


BAJADA - DOM GOŚCINNY
Pokoje gościnne - Andrzej i Janina Jagiełka - Powroźnik


MIĘDZY KRYNICĄ A MUSZYNĄ
Pokoje gościnne - Anna Majda - Powroźnik