SERWIS TURYSTYCZNY PROMUJĄCY TURYSTYKĘ KRAJOZNAWCZĄ ORAZ AGROTURYSTYKĘ W KAMIANNEJ.

Kamianna to niewielka wieś letniskowa w gminie Łabowa, położona w odległości kilku kilometrów na północ od drogi Nowy Sącz - Krynica-Zdrój. Liczy obecnie około 200 mieszkańców. Zachodnia część Beskidu Niskiego tworzy w tym miejscu malowniczy region - głębokie i wąskie doliny wraz ze stromymi stokami.

Kamianna słynie w Polsce jako centrum apiterapii czyli lecznictwa związanego z hodowlą i wykorzystaniem pszczół. Na terenie miejscowości znajduje się kilka ośrodków, gdzie prowadzone są badania, przetwórstwo i lecznictwo.

Zainteresowanych pszczelarstwem odsyłamy do muzeum pszczelarstwa, założonego przez księdza dr H. Ostacha. Ekspozycja stanowi cenne źródło informacji i ciekawe miejsce przedstawiające rozmaite aspekty "sztuki pszczelarskiej"

Kamianna to również baza wypadowa w Beskid Niski. Tutejsze szlaki turystyczne (niebieski i żółty) i ścieżki rowerowe poprowadzą na szczyty pobliskich gór - Ubocz, Dział, Okrągła Górka, Jaworynki, Hłocza.

Zimą warto skorzystać ze stoku narciarskiegoustyowanego w centrum wsi. www.kamianna-wyciagi.pl Na północnych stokach Okrągłej Górki, zwanej przez nas "Śnieżną Górą", zlokalizowana jest niewielka stacja narciarska wraz z zapleczem gastronomicznym.

GeoFinder - Google Maps JavaScript API Example

Pozycjonowanie, Google Maps

POKOJE - SKLEP - GAWRA - SZAŁAS - MUZEUM
noclegi - DOM PSZCZELARZA - Kamianna


DOM Z BASENEM
Willa - AMBROZJA - Kamianna


PASIEKA MIODEM PŁYNĄCA
Pasieka - Barć w Kamiannej - Kamianna


PRZYTULNIE I TANIO W KAMIANNEJ
Pokoje gościnne - Irena i Roman Boguta - Kamianna


MIĘDZY KRYNICĄ A NOWYM SĄCZEM
gospodarstwo agroturystyczne - Sowie Gniazdo - Łabowa


W DOLINIE STU PASIEK
Pokoje gościnne - Irena i Jan Ptaszek - Kamianna


ODPOCZYNEK W KAMIANNEJ
Pokoje gościnne - Grażyna i Antoni Marszałek - Kamianna